В Акті аналізу реєструються операції аналізу одного товару на напівфабрикати чи вихідні інгредієнти. Наприклад:

  • Розробка куплених м'ясних туш на товари або заготівлі, що в надалі будуть самостійними об'єктами складського обліку.
  • Розбір приготованої заготівлі чи страви на вихідні інгредієнти.

     Технологічний процес може виглядати так:

  1. Закуповуються м'ясні туші, які оформляються в Syrve як товар та оприбутковуються складу.
  2. М'ясна туша обробляється на напівфабрикати, наприклад: грудинка, корейка, м'ясо на ребрах і т.д.
  3. Створюється акт аналізу. М'ясна туша списується зі складу, на якому вона була. Отримані в результаті напівфабрикати оформляються в Syrve як товари або заготівлі та приходять на склад.

     У розборі можуть брати участь будь-які елементи номенклатури: товари, заготівлі, блюда, модифікатори. Якщо у заготовки, що розбирається, або страви є технологічна карта, то незалежно від їх методу списання, вони списуються цілком. Те ж саме стосується і інгредієнтів, одержуваних у результаті розбору.     

     Для роботи з актами розбору призначено пункт меню Товари та складиАкти розбору. При його виборі відкривається вікно зі списком документів, зареєстрованих за місяць. Період, за який відображаються дані, що задається за допомогою полів За період, з і по. Якщо натиснути кнопку Показати зміни, відкриється Журнал подій, у якому ви зможете подивитися, які операції проводились із вибраним документом. Галочка в полі Показувати видалені задає необхідність відображати у цьому вікні видалені акти аналізу. При встановленій галочці у полі Історія змін у вікні відображається інформація про зміни, зроблені з документами.     

     Щоб створити акт розбору:     

  1. Виберіть пункт меню Товари та складиАкти розбору та натисніть кнопку Створити.     
  2. У полі Номер за потреби відредагуйте згенерований автоматично номер нового документа. Номер може бути відсутнім, якщо шаблон нумерації налаштований таким чином, що під час створення документа йому не вистачає даних для створення. У цьому випадку номер буде запропоновано згенерувати при збереженні документа.     
  3. У полі Дата та час, за потреби, змініть дату та час створення документа. За замовчуванням новий документ створюється на поточну дату та час, заданий у загально-системних налаштуваннях у вкладці обліку.     
  4. У полі Зі складу виберіть назву складу, з якого має бути списаний продукт, що розбирається.
  5. У полі На склад задайте назву складу, на який повинні бути оприбутковано отримані інгредієнти.
  6. Щоб у звітах дані операції розбору були віднесені до певної концепції, виберіть її назву в полі концепції.
  7. У полі Коментар за потреби введіть додаткову інформацію до документа, знадобиться спеціальне право, тому що в результаті утворюється негативний залишок складі.     
  8. Додайте продукт для розбору. Для цього клацніть мишею по першій рядку верхнього списку та в полі Товар оберіть продукт: товар, блюдо, заготівлю чи модифікатор. Одним документом можна оформити розбір лише одного продукту.  
         Якщо рядок продукту, що розбирається, виділяється червоним кольором, це означає, що такої кількості продукту немає на складі. Для проведення документа знадобиться спеціальне право, тому що в результаті утворюється негативний залишок складі.    
         Якщо розбирається страва, то для списання зі складу її спочатку потрібно оприбуткувати складу актом приготування.
  9. Вкажіть кількість вихідного продукту.
  10. Заповніть таблицю Інгредієнти одним із способів:
    • Вручну. Для цього клацніть мишею по першому рядку списку та виберіть у полі Товар один з інгредієнтів розбирається продукту. Вкажіть його кількість та введіть відсоткову частку собівартості інгредієнта у собівартості розбирається продукту.
    • Автоматично заповніть таблицю інгредієнтами першого рівня техкарти вихідного товару незалежно від способу списання. Для цього виберіть пункт Дії Заповнити кількість за першим рівнем ТК. До таблиці додадуться інгредієнти з кількістю, яке розраховується за формулою: Кількість продукту для розбору * Вихід готового продукту. У сумі кількість усіх інгредієнтів становлять загальну кількість вихідного продукту.
           Якщо потрібно заповнити та відсоток від собівартості, виберіть пункт Заповнити кількість та собівартість за першим рівнем ТК.
      Відсоток собівартості розраховується за формулою: Собівартість інгредієнта / Собівартість продукту всього ×100%. У сумі всі відсоткові частки становлять 100%.
    • Автоматично заповніть таблицю інгредієнтами з урахуванням їх методу списання разом із кількістю. Для цього виберіть пункт Дії Заповнити кількість ТК з урахуванням методу списання. У таблицю потраплять позиції, які не підлягають подальшому розбирання на інгредієнти. Наприклад, якщо як інгредієнт включається страва або заготівля з методом списання "Списувати інформацію про документ".
  11. Собівартість одиниці отриманого інгредієнта можете ввести вручну. І тут відсоток собівартості розраховується автоматично. Сума всіх відсотків має становити 100%, інакше документ зберегти не можна.
  12. Натисніть кнопку Зберегти та закрити. За замовчуванням акти розбору зберігаються із проведенням. Якщо потрібно зберегти документ без проведення, зніміть галочку в полі з проведенням.