Швидке переміщення по статті:



     Група - це структурна або логічна ділянка обліку в торговому підприємстві. Використовуйте групи, якщо потрібно розділити дані обслуговування. Наприклад, у ресторані є доставка,  та в основному залі не потрібно бачити замовлення з доставкою.

     До групи прив'язуються термінали з Syrve POS для реєстрації замовлень та розрахунку гостей. Щоб на всіх терміналах завжди була актуальна інформація, вони повинні обмінюватися один з одним даними про замовлення, резерви, персональні та касові зміни тощо. Для цього у групі виділяється головна каса (головний термінал) – центральна ланка в обміні загальними даними між терміналами.


     Режими обслуговування

     У режимі "Ресторан" призначати головну касу обов'язково, у "Фаст-фуд" - опціонально. Якщо головна каса не призначена, обміну даними між терміналами не буде, і кожен з них матиме свою копію даних.

     Також у режимі «Фаст-фуд» терміналу не обов'язково бути касою: якщо на ньому налаштована точка продажу, то замовлення оплачувати можна, якщо ні — то не можна, але всі інші функції будуть доступні.

     У ресторані офіціанти обслуговують гостей за столиками. Можна зарезервувати столик, призначити конкретного офіціанта, роздрукувати спочатку гостьовий рахунок, а потім фіскальний чек. Крім того, можна організувати банкет та налаштувати послідовність подачі страв.

     У фаст-фуді гості обслуговуються швидше: замовлення приймаються прямо на касі та одразу друкується фіскальний чек. У режимі фаст-фуду можна працювати з табами – відкладеними замовленнями. Детальний опис та як з ними працювати, див. у статті Режим табів.

     До терміналу, що виділяється під головну касу, пред'являються підвищені вимоги щодо продуктивності. Також він повинен бути завжди доступним і забезпечений хорошим каналом зв'язку. Якщо головна каса недоступна, інші термінали блокуються.

     Тому для більшості фаст-фуд закладам можна рекомендувати режим без синхронізації. Він найшвидший, надійний і менш вимогливий до ресурсів. Але може стати в нагоді для тонкої настройки під потреби певних клієнтів.


     Касовий сервер

     На кожному терміналі з Syrve POS виділяється "касовий сервер". Він відповідає за зберігання локальних даних та зв'язок із сервером та забезпечує автономний режим роботи терміналу, коли немає зв'язку з сервером. Локальні дані зберігаються 30 днів, цей термін можна змінити у конфігураційному файлі Config.xml. Таким чином, будь-який термінал може працювати незалежно від сервера.     

     Фіскальний реєстратор касового сервера – це віртуальна каса Syrve POS. Він реєструється в налаштуваннях обладнання і може використовуватися для налагодження та діагностики, або використовувати термінали як касу без підключення реального фіскального реєстратора. В даному випадку каса - це термінал з Syrve POS, на якому можна реєструвати продажі (до нього підключений ФР).


      Як додати групу

  1. У Налаштуваннях торгового підприємства натисніть кнопку Дії Додати групу.
  2. Введіть Назву групи.
  3. У полі Тип обслуговування виберіть формат закладу — ресторан або фаст-фуд. Від цього залежить інтерфейс Syrve POS. Якщо в режимі фаст-фуду потрібно працювати з табами, встановіть галочку Використовувати таби.
  4. Виберіть Головний термінал, якщо потрібний обмін даними між терміналами. Налаштуйте точки продажу.
  5. Налаштуйте головну касу
  6. Налаштуйте загальну картку приготування страв.
  7. Натисніть кнопку Зберегти зміни.


     Загальні налаштування друку

     У блоці Загальні параметри друку виберіть зі списку принтер, на якому друкуються:

  • звіти з екрану звітів,
  • звіти при закритті зміни (крім Z-звіту, що друкується на ФР),
  • документи з документообігу,
  • звіт щодо явок при відкритті/закритті облікового дня,
  • список закритих у касовій зміні замовлень (зі сторінки «Закриті замовлення»)
  • стоп лист.

     Принтер звітів задається на рівні групи, відділення та терміналу. Налаштування для терміналу є найбільш пріоритетним. Для друку використовується принтер звітів із відділення, якого прив'язаний термінал. Якщо термінал не прив'язаний, або не налаштовано принтер звітів, використовується принтер звітів із групи. Якщо в налаштуваннях торгового підприємства на закладці Термінали та пристрої вказано принтер, або він буде використовуватися для друку звітів.

     Щоб бармен ніколи не забував відправляти страви на кухню, встановіть галочку Сервісний друк при виході із замовлення – при виході із замовлення сервісний чек надрукується автоматично.

     У полі Дозволити налаштування місця друку фіскального чека налаштовується друк чеків на різних фіскальних реєстраторах, підключених до одного терміналу. Докладніше див. у статті Два фіскальні реєстратори на одній касі.


     Точки продажу

     Точка продажів - логічна одиниця, що позначає одну касу.

Щоб налаштувати точки продажу:

  1. Натисніть Додати нову.
  2. Введіть назву та у полі Каса виберіть зі списку фіскальний реєстратор, підключений до терміналу.
  3. Якщо потрібний обмін даними між терміналами, переконайтеся, що вибрано Головний термінал. У групі він може бути лише один.

     Якщо обмін даними не потрібний, пропустіть цей пункт.

     Якщо цей термінал виділено під головну касу, встановіть галочку у відповідному полі. У групі може бути виділено кілька точок продажів, але одна з них може бути головною касою. У цьому груп можна створити стільки, скільки потрібно.

  1. Якщо під головну касу (головний термінал) виділено той самий комп'ютер, що і сервер RMS, і комп'ютер має більше одного мережного інтерфейсу, потрібно задати у файлі конфігурації config.xml значення параметра 'agentServiceUrl', що дорівнює актуальній IPv4-адресі машини в локальній мережі.
  2. Кожну точку продажу можна зарахувати до певної концепції. Операції на цій точці у звітах можна буде деталізувати за цією концепцією.
  3. Для кожної точки продажу в полі Принтер квитанцій виберіть принтер, на якому будуть друкуватись товарні чеки, квитанції про оплату замовлення, заставні квитанції, квитанції про внесення або вилучення, X/Z-звіти, контрольний перерахунок при закритті касової зміни, а також інформація про карти гостей. Квитанції про передоплату та повернення передоплати друкуються на такому принтері, якщо тип оплати нефіскальний або ФР віртуальний. Квитанції про закриття або повернення замовлення друкуються на принтері квитанцій у тих випадках, якщо в замовленні є нефіскальні оплати або налаштовано, що квитанції про оплату та повернення друкуються завжди.
  4. Для того щоб окрім фіскального чека завжди друкувалися квитанції про оплату та повернення замовлення, у конфігураційному файлі POS config.xml параметру EnableOrderPrint має бути присвоєно "true".


     Загальна карта приготування страв

     Загальна карта приготування страв - типи страв, що продаються в торговому підприємстві: "Напої", "Гарячі страви", "Холодні закуски" тощо.

     Щоб налаштувати загальну карту приготування страв:

  1. Натисніть кнопку Додати новий тип.
  2. Введіть назву типу страв.
  3. Вкажіть максимальний Час приготування. Воно буде відображатись офіціанту після відправлення страви на кухню.
  4. У полі Де готувати виберіть місце приготування. Тут відображається список відділень. Типи страв будуть спільними для всіх груп, якщо в одній із груп будь-який тип страв не готується, не вказуйте місце приготування.
  5. Після закінчення часу приготування страви система може про це сигналізувати офіціанту. Для цього в конфігураційному файлі POS config.xml у параметрі enableAutomaticCookingCompleteCalculation напишіть значення «true».
  6. Для ФР Штрих можна налаштувати друк фіскальних чеків із зазначенням секції для кожної страви. Для цього встановіть номери Секцій фіскального реєстратора (від 1 до 16) для кожного типу місця приготування. Під назвою страви друкуватиметься номер секції, у Z-звіті друкуватиметься підсумок за окремими секціями.
  7. Якщо підприємство працює за комісійною схемою, то інформація про комітент має друкуватися на чеку при реалізації страв. Для цього створіть окремий тип приготування та вкажіть для нього Комітента, чиї товари реалізуються. Використовуйте цей тип приготування комісійних страв. Комітентом може бути лише постачальник. У його картці заповніть поля Ім'я в системі, ІПН та Моб. телефон, т.я. ця інформація друкується на чеку.


     Інші налаштування

     У полі Стіл за замовчуванням задайте номер столу, на який будуть оформлятися всі службові замовлення. Для цього хоча б в одному відділенні має бути зареєстровано хоча б один стіл.

     Страва є у повному меню відділення, якщо у його номенклатурній картці це відділення зазначено як місце продажу. Для відділення можна налаштувати своє швидке меню та включити до нього цю страву. До відділення торгового підприємства прив'язуються столи, а також термінали, на яких працюють у Syrve POS.

     Як визначається відділення та його меню, налаштовується в полі Склад швидкого меню та класифікатора:

  • Якщо По столу, на якому відкрито замовлення, то відділення та його меню визначатиметься столом, на якому відкрито це замовлення.
  • Якщо По терміналу, з якого редагується замовлення, то відділення та його меню будуть визначатися терміналом, на якому працюють у Syrve POS у цьому відділенні. У повному меню будуть лише страви, для яких це відділення вказане як місце продажу. А у швидкому меню будуть лише страви, налаштовані для цього відділення.

     Налаштування ресторану Вимагати прив'язку замовлення до картки клієнта та Друкувати чек до замовлення використовуються для спеціального режиму обслуговування гостей «Карта на вході».

     Курси визначають черговість приготування та подачі страв. Як правило, курси використовуються для обслуговування бенкетів. За замовчуванням в системі налаштовано п'ять курсів: VIP та курси з 1 по 4. У полі Максимальний номер курсу можна збільшити їхню кількість. При цьому номер може бути не більше 10 та не менше 4.

     

     Налаштування типів оплати

     На закладці Налаштування типів оплати в полі Тип оплати вказаний спосіб оплати, який завжди вибраний на екрані каси при оплаті замовлення в Syrve POS. Якщо у вас найчастіше використовується інший тип оплати, виберіть його зі списку.

     Щоб при оплаті замовлення на офіціантських терміналах, прив'язаних до відділень цієї групи, деякі способи оплати були недоступні, у полі Розширені типи оплат зніміть галочки навпроти цих оплат. Наприклад, на терміналі для реєстрації переміщення вагових страв буфету мають бути доступні способи оплати «Без виручки», а оплати готівкою, за безготівковим нарахуванням та банківськими картками приховані.


     Контроль зберігання

     На закладці Контроль зберігання налаштовується модуль для врахування кількості та термінів зберігання заздалегідь приготовлених страв або заготовок. Докладніше про роботу та процедуру налаштування модуля описано у статті Контроль зберігання.


     Системи оподаткування

     Під час роботи з кількома системами оподаткування налаштуйте умови їх використання. Як це зробити, описано у статті Системи оподаткування.


Повернутись до розділу Торгове підприємство