У закладці Харчова цінність введіть інформацію про харчову та енергетичну цінність товарів та страв. Всі введені дані автоматично враховуються при розрахунку харчової цінності страв, які він входить на підставі технологічної карти.
Інформація про харчову та енергетичну цінність страв друкується в прейскуранті. Також вона може бути надрукована на етикетках-цінниках у POS.
Залежно від того, який елемент номенклатури створюється, для товару необхідно заповнити поле Тип продукту, а для заготовок та модифікаторів – поле Основний спосіб приготування. Значення, задані в цих полях, враховуватимуться при автоматичному розрахунку харчової цінності страв.
Для страв у блоці Харчова цінність автоматично виводиться інформація про кількість білків, жирів та вуглеводів у товарах, що входять до складу страви, а також їхню калорійність до та після приготування даної страви.
Щоб визначити харчову цінність на основі даних інгредієнтів, натисніть кнопку Розрахувати. Отримані значення відображаються в блоках Харчова цінність (на 100 г) та Харчова цінність (на 1 порц). У разі потреби відредагуйте ці значення вручну.
Увага! Якщо у складі страви є інгредієнти з власною техкартою, їх харчова цінність теж перерахується. Після розрахунку скасувати зміни не можна.
Якщо в інгредієнтів ви змінили показники харчової цінності, то для перерахунку їх у блюда вам не обов'язково заходити до його номенклатурної картки. У списку номенклатури відкрийте контекстне меню страви, що вас цікавить, і виберіть пункт Перерахувати харчову цінність.
Щоб виконати цю операцію для кількох страв, використовуйте Звіт про входження товару до страви.