Швидке переміщення по статті:


     Як додаток до наказу сформується новий прейскурант. Щоб його переглянути і роздрукувати, натисніть кнопку Документ і виберіть пункт Прейскурант.     

     Для кожної позиції в прейскуранті відображається ціна, яка діє на дату перегляду. Для страв, ціна яких зміниться відповідно до наказу, відображається нова ціна і дата, починаючи з якої вона буде встановлена. Якщо відповідно до наказу позиція виключається зняття з продажу.     

     У друкованій формі прейскуранта на всіх сторінках у полі Затверджую вказується факсиміле та ПІБ керівника торговельного підприємства з прейскуранта, замість ціни буде написано Немає у продажу і дата , якщо вони налаштовані в полі Керівник у вкладці Загальні налаштування в налаштуваннях торгового підприємства. Якщо факсиміле або ПІБ не задано, то в друкованій формі наказу буде виведено порожній рядок для підпису керівника.     

     Прейскурант можна вивантажити в MS Excel або роздрукувати: виберіть Дії→Excel або Друк.     

     Із прейскуранта можна надрукувати певні позиції меню, наприклад, змінений бізнес-ланч: виберіть номенклатурну групу або страви та дію Друк виділених елементів.     

     Щоб під час друку під назвами позицій виводилися їхні описи іноземними мовами, їх попередньо потрібно задати в номенклатурній картці страви у вкладці Додаткова інформація.     

     Коли вводиться в дію новий прейскурант або змінюються ціни на вже продавані позиції, і необхідно надрукувати цінники, виберіть пункт Дії → Друк цінників. Докладніше див. Друк цінників.


     Призначення цін у наказі

     Після заповнення наказу розрахуйте ціни для страв, включених до наказу.

     Для цього виберіть один зі способів:

Спосіб розрахунку цінКоли використовувати
Змінити ціну вручнуЦіна змінюється для невеликої кількості позицій, або інші способи не підходять
Розрахунок за націнкоюДля отримання заданої норми прибутку
Розрахунок для цінової категоріїПри формуванні різного за складом і цінами прейскуранта для різних відділень або груп покупців (студенти, співробітники тощо).
Підстановка з картки страви або попереднього наказуДля заповнення позицій з нульовою ціною, наприклад, знятих раніше зпродажу
Розрахунок за даними поставокДля обліку товарів із прибуткових накладних

     Щоб у заповненому наказі відобразилися значення собівартості та теоретичної націнки, натисніть Оновити.


     Зміна ціни вручну

     Після створення і заповнення наказу:

  1. Виділіть страву в списку і введіть нову ціну в полі Ціна, грн.
  2. Встановіть галочку в полі Включити в прайс-лист, якщо вона не встановлена.
  3. Повторіть дії для всіх страв, на які змінюється ціна.


     Розрахунок за націнкою

     Розрахунок за націнкою використовується, щоб отримати задану норму прибутку щодо собівартості або попередньої ціни страви. Система автоматично розраховує ціни позицій, включених до наказу.

     Для розрахунків використовуються націнка і ПДВ із номенклатурної картки страви. Щоб використовувати метод розрахунку за націнкою, заповніть ці показники.

     Щоб використовувати метод за націнкою:

  1. Натисніть кнопку Дії та виберіть Розрахунок за націнкою. Відкриється форма параметрів перерахунку.
  2. Якщо необхідно, задайте мінімальний % зміни собівартості. Тоді будуть перераховані тільки ті позиції, у яких з моменту останнього наказу собівартість змінилася більше зазначеного відсотка.
  3. Виберіть варіант розрахунку: за собівартістю або попередньою ціною страви
  4. Вкажіть варіант націнки: у відсотках або гривнях. Щоб задати націнку в гривях, введіть її значення в поле Націнка. Після цього гривні стануть доступні в списку вибору.
  5. Якщо в націнку вже включено ПДВ, установіть галочку Включити ПДВ у націнку (для розрахунку за собівартістю)
  6. За необхідності задайте правило округлення розрахункового значення ціни - точність і напрямок округлення.
  7. Натисніть кнопку Розрахувати.



     Розрахунок для цінової категорії

     Цінові категорії використовуються для призначення різних цін і наборів страв для доставки і залів (буфета, бару, основного залу), а також груп гостей (співробітників, студентів, пенсіонерів тощо). Як додати цінову категорію, див. Цінові категорії.

     Кожна цінова категорія має в наказі свою вкладку. За замовчуванням відкрито закладку з базовими цінами.

     Щоб розрахувати ціни для цінової категорії:

  1. Перейдіть на потрібну вкладку наказу.
  2. За необхідності додайте або виключіть страви з наказу. Якщо в стовпчику Включити в прайс-лист установлено значення Як у базовому, замініть на Увімкнути, клацнувши по ньому мишею, інакше ціна для таких позицій не зміниться під час розрахунку. Відповідно, для виключення позиції з цінової категорії, значення Як у базовому треба замінити на Виключити.
  3. У меню Дії виберіть пункт Заповнити для цінової категорії, або використовуйте інший відповідний спосіб розрахунку цін.
  4. У вікні Параметри розрахунку задайте величину знижки або надбавки щодо базової ціни. Знижку вкажіть у вигляді від'ємного значення, наприклад -5.
  5. Виберіть варіант підрахунку: у %% або гривнях.
  6. Натисніть Розрахувати. Колонка Ціна буде заповнена згідно з обраними значеннями
  7. Повторіть пп. 1-6 для решти цінових категорій.


     Розрахунок націнки за даними поставок

     При призначенні цін на страви в прейскуранті можна враховувати зміни закупівельних цін на товари, які використовуються при приготуванні страв. При цьому наказ автоматично заповниться позиціями за заданими умовами. Відбір виконується з елементів, для приготування яких використовуються товари, оприбутковані пізніше останнього наказу за цим елементом.

     Щоб розрахувати ціну за даними поставок:

  1. У меню Дії виберіть пункт Заповнити за даними поставок.
  2. У вікні параметрів відбору введіть мінімальний відсоток зміни собівартості. Таблиця заповниться елементами, собівартість яких збільшилася більше, ніж на задане значення. Відсоток зміни розраховується таким чином:
    Обчислюється ССН на дати останньої поставки (ССНп) і останнього наказу про зміну ціни (ССНм). Визначається % зміни собівартості: (abs (ССНм - ССНп)/ССНм) × 100%. Далі розрахований % зміни порівнюється із заданим.
  3. Задайте Кратність округлення розрахункового значення ціни і Режим округлення.
  4. Виберіть зі списку документ (Акт приготування). У списку присутні тільки Акти приготування позицій, що відбираються, на дату наказу. У список позицій на включення до наказу додадуться тільки позиції цього документа. За замовчуванням на список відібраних позицій акт приготування не впливає (у полі На підставі документа встановлено значення Без документа).
  5. Натисніть кнопку Заповнити.


     Підстановка з картки страви або попереднього наказу

     Якщо в наказі присутні страви, раніше зняті з продажу, підставте для них ціну з номенклатурної картки або ту, за якою страва продавалася востаннє.

     Для цього:

  1. Встановіть галочки в полі Включить в прайс-лист для потрібних страв.
  2. У меню Дії виберіть пункт Заповнити колонку Ціна.
  3. У вікні, що відкрилося, виберіть один із пунктів:
    • Підставляти останню ціну продажу. Усім включеним до прейскурант позицій буде присвоєно відповідні ціни з останнього наказу, в якому було встановлено вартість страви.
    • Підставляти ціну з картки страви. Для позицій, включених до прейскурант, будуть проставлені ціни, зазначені в полі Ціна в прайс-листі ресторану в картці відповідних страв.
  4. Натисніть кнопку ОК. Колонка Ціна заповниться для всіх позицій, позначених галочкою Включити в прайс-лист.