Як додаток до наказу сформується новий прейскурант. Щоб його переглянути і роздрукувати, натисніть кнопку Документ і виберіть пункт Прейскурант.
Для кожної позиції в прейскуранті відображається ціна, яка діє на дату перегляду. Для страв, ціна яких зміниться відповідно до наказу, відображається нова ціна і дата, починаючи з якої вона буде встановлена. Якщо відповідно до наказу позиція виключається зняття з продажу.
У друкованій формі прейскуранта на всіх сторінках у полі Затверджую вказується факсиміле та ПІБ керівника торговельного підприємства з прейскуранта, замість ціни буде написано Немає у продажу і дата , якщо вони налаштовані в полі Керівник у вкладці Загальні налаштування в налаштуваннях торгового підприємства. Якщо факсиміле або ПІБ не задано, то в друкованій формі наказу буде виведено порожній рядок для підпису керівника.
Прейскурант можна вивантажити в MS Excel або роздрукувати: виберіть Дії→Excel або Друк.
Із прейскуранта можна надрукувати певні позиції меню, наприклад, змінений бізнес-ланч: виберіть номенклатурну групу або страви та дію Друк виділених елементів.
Щоб під час друку під назвами позицій виводилися їхні описи іноземними мовами, їх попередньо потрібно задати в номенклатурній картці страви у вкладці Додаткова інформація.
Коли вводиться в дію новий прейскурант або змінюються ціни на вже продавані позиції, і необхідно надрукувати цінники, виберіть пункт Дії → Друк цінників. Докладніше див. Друк цінників.
Після заповнення наказу розрахуйте ціни для страв, включених до наказу.
Для цього виберіть один зі способів:
Спосіб розрахунку цін | Коли використовувати |
Змінити ціну вручну | Ціна змінюється для невеликої кількості позицій, або інші способи не підходять |
Розрахунок за націнкою | Для отримання заданої норми прибутку |
Розрахунок для цінової категорії | При формуванні різного за складом і цінами прейскуранта для різних відділень або груп покупців (студенти, співробітники тощо). |
Підстановка з картки страви або попереднього наказу | Для заповнення позицій з нульовою ціною, наприклад, знятих раніше зпродажу |
Розрахунок за даними поставок | Для обліку товарів із прибуткових накладних |
Щоб у заповненому наказі відобразилися значення собівартості та теоретичної націнки, натисніть Оновити.
Після створення і заповнення наказу:
Розрахунок за націнкою використовується, щоб отримати задану норму прибутку щодо собівартості або попередньої ціни страви. Система автоматично розраховує ціни позицій, включених до наказу.
Для розрахунків використовуються націнка і ПДВ із номенклатурної картки страви. Щоб використовувати метод розрахунку за націнкою, заповніть ці показники.
Щоб використовувати метод за націнкою:
Цінові категорії використовуються для призначення різних цін і наборів страв для доставки і залів (буфета, бару, основного залу), а також груп гостей (співробітників, студентів, пенсіонерів тощо). Як додати цінову категорію, див. Цінові категорії.
Кожна цінова категорія має в наказі свою вкладку. За замовчуванням відкрито закладку з базовими цінами.
Щоб розрахувати ціни для цінової категорії:
При призначенні цін на страви в прейскуранті можна враховувати зміни закупівельних цін на товари, які використовуються при приготуванні страв. При цьому наказ автоматично заповниться позиціями за заданими умовами. Відбір виконується з елементів, для приготування яких використовуються товари, оприбутковані пізніше останнього наказу за цим елементом.
Щоб розрахувати ціну за даними поставок:
Якщо в наказі присутні страви, раніше зняті з продажу, підставте для них ціну з номенклатурної картки або ту, за якою страва продавалася востаннє.
Для цього: