1. У полі Назва введіть назву нового елемента, під яким він фігуруватиме в системі. Назва може містити не більше ніж 30 символів. Якщо елемент номенклатури з такою назвою вже існує, то при збереженні його система запросить підтвердження його створення.

     2. У полі Тип номенклатури вкажіть тип нового елемента: "Блюдо", "Товар", "Заготівля", "Модифікатор" або "Послуга". Тип елемента визначає параметри настройки.

     3. Якщо ви плануєте вивантажувати дані з Офісу до 1С, для кожного елемента номенклатури вкажіть Бухгалтерську категорію. Категорії в Офісі повинні співпадати з категоріями в 1С для правильного розвантаження.

     4. У полі Батьківська група виберіть номенклатурну групу, до якої входитиме цей елемент.

     5. Для тютюнової продукції виберіть у полі Код ТН ЗЕД ЄАЕС тип маркування. Поле доступне лише для товарів та страв.
     Звичайним сигаретам здебільшого відповідає код 2402 20 900 0 | "Цигарки, що містять тютюн, інші". Код 2402 90 000 0 | «Сигари, сигари з обрізаними кінцями, сигарили... інші» використовуйте для сигар, сигарил та сигарет, що складаються повністю із замінників тютюну. 

     У поточній версії достатньо вказати будь-який код ТН ЗЕД ЄАЕС, щоб під час продажу товару вимагалося сканування марки. Однак, може знадобитися уточнення цього коду, коли процеси закупівель та списання тютюну будуть інтегровані з Національною системою цифрового маркування (обов'язково з 1 липня 2020 року).

     6.  Якщо елемент номенклатури продається, виберіть відділення, у чиїх прейскурантах він має бути присутнім. Для цього вкажіть Тип місця приготування та встановіть галочки напроти потрібних відділень. Тип місця приготування визначає залежність відділення, де готується страва, від місця його продажу. Цей зв'язок визначається в настройках торговельного підприємства. У результаті, в колонці Місце виготовлення відображаються відділення, зі складу яких будуть списуватися продукти.


     Тип місця приготування визначає також принтер, на якому друкуватимуться страви (задається в налаштуваннях торгового підприємства). Якщо страви, що готуються в різних відділеннях, складаються в MIX, то сервісні чеки будуть надруковані в кожному відділенні із зазначенням місць приготування страв (наприклад, «Морозиво (Бар) MIX фруктовий салат (Кухня)»).

     Приклад: В налаштуваннях торгового підприємства
Для відділення «Бар» задані:
- склад «склад Бар»,
- принтер страв «в барі»,
- картка приготування:
- Тип місця приготування - барні страви,
- Де готувати - Бар.
Для відділення «Кухня» задані:
- склад «склад Кухня»,
- принтер страв «на кухні»,
- карти приготування:
- Тип місця приготування — «кухня»,
- Де готувати — «Кухня».

Страва «пиво» має готуватися та продаватися у відділенні «Бар». Для цього в номенклатурній картці страви «пиво» задайте тип місця приготування «барні страви» та позначте галочкою місце продажу «Бар».

Страва «ковбаска» має готуватися у відділенні «Кухня» та продаватися у відділенні «Бар». У номенклатурній картці страви задайте тип місця приготування «кухня» та позначте галочкою місце продажу «Бар».

У цьому випадку під час продажу у відділенні «Бар» страви «пиво» списання буде проводитися зі складу «склад Бар» і сервісний чек буде надруковано на принтері «в барі», а при продажу страви «ковбаска» списання – зі складу «склад Кухня» та сервісний чек – на принтері «на кухні».
Якщо на замовлення буде обрано мікс-групу з цих страв, то вона буде надрукована на принтерах «в барі» та «на кухні» із зазначенням місць приготування страв: «пиво (Бар) MIX ковбаска (Кухня)».

     7. Заготівля сама по собі не продається і списується під час продажу страви, до якої вона входить. Для неї в колонці Місце приготування буде встановлено як у основної страви. Заготівля буде списуватися з того ж складу, що інші інгредієнти страви.

     8. У полі Ціна у прайс-листі ресторану вкажіть ціну, за якою страва продаватиметься.Ціну можна встановлювати за допомогою наказу про зміну прейскуранту. Якщо ціна страви задана наказом, то нова ціна показуватиметься під старою в полі Ціна за наказом.
     При використанні наказів про зміну прейскуранта, ціни на страви та місця їх продажу встановлюються лише у наказах. А налаштування номенклатурної картки не враховуються.

     9. Якщо страва може продаватися за договірною ціною та спеціальним рецептом, встановіть галочку Вільна ціна.

     Така страва включається в меню за стандартною ціною. Офіціант додає страву на замовлення та вводить нову ціну. Список інгредієнтів – це лише інформація для кухаря, автоматичного списання не відбувається, інгредієнти потрібно списувати вручну. У журналі записується подія «Робота з позиціями замовлення» - «Застосування вільної ціни».

     10. Номенклатурний код та Код швидкого набору, який можна буде використовувати при оформленні замовлення в Syrve POS, можуть бути задані вручну або згенеровані автоматично. 

     Для їхньої автоматичної генерації, яка буде зроблена при збереженні елемента, повинні стояти галочки в полях Генерувати артикул та Генерувати код швидкого набору.

     11. Страва або заготівля можуть містити модифікатори. Ви можете вказати заздалегідь створену схему модифікаторів або налаштувати їх у спеціальному блоці, розташованому у лівій частині вікна. Докладніше про те, які параметри можна встановити, див. у статті Модифікатори.

     12. Під час створення послуги доступне налаштування Не бере участь у русі по складу. Встановіть галочку, якщо хочете включати цю послугу до прибуткової накладної як додаткові витрати, що включені у вартість товарів. Така послуга не припадає на склад, її вартість враховується лише у підсумковій сумі накладної. Як включити вартість послуги у ціну товару

     13. Швидкість роботи кухні та своєчасність приготування страв можна контролювати за допомогою нормативів на час приготування. Для страви може діяти або індивідуальний норматив часу приготування або норматив, встановлений для місця приготування страви. Індивідуальне налаштування для страви задається в картці в полі Час приготування. При встановленій галочці Час приготування за замовчуванням діє норматив, встановлений типу місця приготування. Цей час задається у Карті приготування страв у налаштуваннях відділення підприємства. Можна встановити й інший норматив часу приготування страв.


Повернутись до розділу Робота з номенклатурою