Норма собівартості страви - Величина, що обчислюється як відношення вартості інгредієнтів до вартості блюда, помножене на 100%.
Небезпечна операція - Операція, яка потенційно може бути використана для зловживань та розкрадань. Такими операціями в системі Syrve вважаються:
- Скасування пречека.
- Повторний друк зустрічки.
- Повторний сервісний друк.
- Повернення замовлення.
- Видалення невіддрукованих страв (лише у режимі «Фаст-фуд»).
- Видалення надрукованої страви без списання інгредієнтів.
- Видалення надрукованої страви зі списанням інгредієнтів за рахунок закладу.
- Закриття замовлення у кредит.
- Закриття замовлення без виторгу.
- Видалення надрукованих страв зі списанням.
- Відкриття персональної зміни за пін-кодом.
- Ручне створення чи редагування явки.
Обліковий день - Дата, яку фіксуються результати фінансово-господарську діяльність підприємства. Збігається з календарним днем. Передбачається, що час початку облікового дня 00:00, закінчення – 24:00.
Оцінна собівартість - Приблизна закупівельна ціна елемента номенклатури, яка використовуватиметься при розрахунку його собівартості у разі, якщо не було жодного приходу на склад. Призначена для того, щоб можна було проводити оцінку вартості нової страви та розрахунок планової рентабельності. Це значення визначається вручну.
Собівартість - Цей показник розраховується за кожним складом окремо. У випадку, якщо елемент номенклатури є товаром або ж стравою (заготівлею, модифікатором) з методом списання «Списувати готове блюдо / заготівлю», для розрахунку використовується метод ССС, інакше розрахунок ведеться за методом ССН (для страв з методом списання «Списувати інгредієнти »). Значення цього показника використовується у поточних матеріально-господарських операціях.
Середньозважена ковзна собівартість (ССС) - Процес розрахунку описано у статті Приклад розрахунку собівартості. Середньозважена собівартість позиції з усіх операцій приходу на системну дату. Розраховується як відношення загальної собівартості запасів цієї позиції до кількості. Загальна собівартість товару складі обчислюється як сума всіх приходів цього товару мінус сума всіх списань цього товару цьому складі з початку роботи закладу. Якщо у складі є залишок, при розрахунку використовуються ціни приходу. Якщо надходжень (приходів) не було, у розрахунку використовується оцінна собівартість (ССС). Перерахунок цього значення проводиться не в кінці звітного періоду, а при кожному приході, який може бути зафіксований одним із наступних документів:
- Накладні.
- Акт приготування.
- Внутрішній рух.
Собівартість останнього надходження (СПП) - Собівартість позиції за даними останнього надходження.
Останній прихід – це операція прийому поставки за накладною на дату, найближчу до поточної системної дати. Розраховується за ціною, зазначеної в накладній (якщо в одній накладній є кілька позицій одного і того ж товару, то обчислюється середньозважене значення). У разі відсутності приходів даної позиції значення показника буде не визначено. Порівняльний аналіз собівартості сировинного набору та собівартості за останнім приходом дозволяє відстежити стрибки цін постачальників та вчасно виконати переоцінку готових страв.
Собівартість сировинного набору (ССН)- Фактична собівартість позиції за даними технологічної карти. Розраховується лише елементів, мають технологічну карту, як сума собівартостей інгредієнтів (з урахуванням зазначених у ній норм), розрахованих за алгоритмом ССС. Якщо собівартість хоча б одного інгредієнта є оцінною, то собівартість сировинного набору також є оцінною. Якщо складовий інгредієнт (також має технологічну карту) з методом списання «Списувати готове блюдо / заготівлю» і по ньому не зареєстровано приходів, то для розрахунку буде використана його оцінна собівартість. Процес розрахунку описано у статті Приклад розрахунку собівартості.
Собівартість сировинного набору з урахуванням зміни технологічної карти (ССН)- Цей показник обчислюється, коли у технологічну карту внесено зміни, але ще збережено. Розрахунок провадиться в режимі онлайн за алгоритмом ССН, але за поточними даними.
Собівартість сировинного набору за останнім приходом (ССНВП) - Собівартість позиції щодо останньої поставки за даними технологічної карти. Розраховується лише елементів, мають технологічну карту, за алгоритмом ССН, але собівартість інгредієнтів розраховується за алгоритмом СПП. Якщо собівартість хоча б одного інгредієнта не визначено (не було жодного надходження), то в розрахунку використовується оцінна собівартість (ССС).
За замовчуванням цей метод розрахунку вимкнено. Щоб він став доступним, до файлу конфігурації resto.properties додайте рядок disable-fifo-costs=false.