У вкладці За рахунками ведеться розрахунок балансу торгового підприємства і його рахунків на основі наявної заборгованості та планових платежів і надходжень.
За кожним рахунком відображається його щоденний баланс і потік грошових коштів:
Якщо в платежі або надходженні рахунки не вказані, то вони враховуються в пункті Рахунок не визначено.
Щоб сформувати платіжний календар:
Щоб у календарі не відображалися рахунки з нульовим балансом, установіть галочку Приховати порожні рахунки.
Якщо потрібно оцінити можливість розплатитися за боргами, накопиченими до початку розрахункового періоду, встановіть галочку Враховувати заборгованість у розрахунках. Відобразяться додаткові колонки Заборгованість на початок періоду та Розрахунковий баланс.
Розрахунковий баланс рахується за формулою Заборгованість на початок періоду + Фактичний баланс.
Від'ємні значення, виділені червоним, означають, що коштів на рахунку не вистачить для оплати зобов'язань.
З календаря можна перейти до списку документів, які потрібно оплатити до певного числа. Для цього виберіть у стовпчику з датою виберіть будь-яку клітинку і в її контекстному меню виберіть пункт Відкрити Заборгованість перед контрагентами або Відкрити Прийом платежів.
Щоб подивитися всі рухи за рахунком, у його контекстному меню виберіть пункт Відкрити рахунок. Відкриється картка обраного рахунку. Щоб знайти, на підставі чого рух грошових коштів, виберіть у контекстному меню конкретного приходу або витрати пункт Відкрити документ. Відкриється список платежів або надходжень, у якому відфільтровано шуканий документ.
Як змінюватимуться баланси рахунків або загальний баланс підприємства, наочно можна подивитися на графіках. Для цього встановіть галочку Побудувати графік і у таблиці виберіть рахунки.
Щоб змінити вид графіка, наприклад, на гістограму, виберіть його в полі Тип і натисніть кнопку Оновити. Для друку графіка відразу на принтері в меню Друк виберіть пункт Друк... Якщо хочете спочатку подивитися, як графік виглядатиме на папері, у меню Друк виберіть пункт Попередній перегляд.