Вибір модифікатора

     Модифікатори можуть бути простими (наприклад, "З льодом", "З лимоном") або груповими (наприклад, для салату "Цезар" - "Класичний", "З куркою", "З креветками"). Вибір одного або декількох модифікаторів до блюда може бути обов'язковим або навпаки. Мінімальна і максимальна їх кількість задається налаштуваннями блюда(у Syrve Office). 

     Якщо страві призначений обов'язковий груповий модифікатор, то при додаванні його в замовлення відкриється вікно зі списком можливих модифікаторів та з інформацією про їх мінімальну і максимальну кількість. 

     Щоб додати один або декілька таких модифікаторів, в цьому вікні натисніть потрібну кількість кнопку   +  

     Якщо максимальна кількість модифікаторів вже досягнута, то додати новий можна тільки видаливши один з доданих раніше. Щоб зменшити кількість модифікаторів, натисніть кнопку   −   навпроти його назви потрібне число разів.

     Далі натисніть кнопку ОК. Нижче рядка з назвою страви буде додано рядок із назвою модифікатора, записаним курсивом.

     Якщо страві призначено кілька групових модифікаторів, то при виборі такої страви на замовлення будуть послідовно відкриватися вікна вибору модифікаторів із цих груп. У кожному вікні необхідно вибрати один із модифікаторів і натиснути кнопку ОК.

     При виборі замовлення страви з необов'язковими модифікаторами у верхній частині екрану з'являтимуться кнопки з їх назвами. Для завдання такого модифікатора натисніть відповідну кнопку.

     За допомогою необов'язкових групових модифікаторів можна додавати побажання гостя до замовлення. Наприклад, у гостя алергія на лавровий лист. До страв у його замовлення може бути доданий модифікатор без лаврового листа. При оформленні замовлення натисніть кнопку з назвою необов'язкового групового модифікатора у верхній частині екрана та виберіть зі списку модифікаторів побажання гостя.    

     Для цього необхідно в Syrve Office налаштувати необов'язковий груповий модифікатор (або кілька групових модифікаторів, наприклад, окремо для гарячих страв, холодних закусок та напоїв). До замовлення слід включити всі можливі побажання гостей: наприклад, «не солити», «не перчити», «заправку окремо», «без ванілі», «без збитих вершків», «гаряче», «в одну тарілку» тощо. Цей груповий модифікатор повинен бути застосований як необов'язковий для всіх страв у меню.

     Якщо в офісному додатку в Загальних налаштуваннях торгового підприємства включити налаштування Відображати відносну кількість модифікаторів, то в Syrve POS буде відображатися відносна кількість модифікаторів — кількість, яку гість попросивши додати (знак "+") або прибрати (знак "-"). Кількість платних модифікаторів завжди відображається зі знаком множення "х".


     Конструювання страв

     Гість може замовити страву за стандартним рецептом, а може самостійно «сконструювати» собі страву із запропонованих інгредієнтів (модифікаторів). Він може замінити один інгредієнт іншим рівноцінним або відмовитися від нього, при цьому ціна страви може не змінюватися. За окрему платню можна замовити додаткові інгредієнти. З сервісного чека кухар знає, з яких інгредієнтів потрібно готувати страву, а які не використовувати. Після продажу страви списуються лише ті інгредієнти, які увійшли до його «конструкції», а ті, від яких гість відмовився, не списуються. 

     Наприклад, замовивши страву "бургер", можна вибрати один з основних інгредієнтів: "котлету" (входить до стандартного рецепту), "ковбасу" або "рибу". У стандартній комбінації також додається "цибуля", "гірчиця", "майонез" та "кетчуп", гість може відмовитися від цих інгредієнтів. А також може замовити додаткові гредієнти (доп котлета, доп ковбаса, доп риба, доп сир), але вже за окрему плату.

     Наприклад, продаємо "бургер" з "рибою" та "майонезом", а від інших інгредієнтів відмовляємося. Після продажу списуються лише «риба» та «майонез» за своїми технологічними картами.

     При продажу страви, наприклад, «чай із лимоном», гість може відмовитись від лимона. На ціну страви це не впливає, але при цьому лимон не списується зі складу. Вибираємо блюдо з меню, воно потрапляє на замовлення разом із модифікатором. Після продажу «чаю з лимоном» списуються «чай» та «лимон» за своїми технологічними картами. А якщо гість відмовляється від лимона, потрібно видалити рядок з цим модифікатором на екрані замовлення. У цьому випадку після продажу страви буде списано лише «чай».


     Продаж вагових страв із штучними модифікаторами

     Контейнери, в яких продаються вагові страви, одноразовий посуд, а також пакетики соусу, продаються в будь-якій кількості, незалежно від ваги основної страви. Наприклад, продаємо салат на вагу, до нього додаємо один або кілька цілих пакетиків із соусом. Після продажу списуються інгредієнти салату, а також два цілих пакетики соусу.

     

     Продаж страв у контейнерах

     Вагова або порційна страва може продаватися у стандартному контейнері. При необхідності стандартний контейнер можна замінити іншим, наприклад, з меншою або більшою ємністю. Якщо гість замовляє велику вагу або кілька порцій страви, то для упаковки можна використовувати кілька різних контейнерів. Після продажу страви автоматично списуються ті контейнери, які були використані для його упаковки. Наприклад, продаємо 0,330 кг салату у двох контейнерах (стандартному на 250 гр. і маленькому на 150 гр.), списуються інгредієнти салату та два вибрані контейнери.


Повернутись до розділу Обслуговування столів