За допомогою планувальника розкладу ви можете оцінювати витрати на зарплату при заданому розкладі роботи співробітників у майбутньому періоді, а також контролювати відхилення фактичних показників за виручкою і фондом заробітної плати від планових за минулі періоди.

     У вікні планувальника період перегляду показників задають вибором його тривалості та дати (у цьому періоді) з календаря або за допомогою кнопок   «   і   »  . Колонки з даними на минулі дати, на поточну дату і майбутні дати заданого періоду позначені різними кольорами (у центральній області вікна).

     Вікно планувальника можна розділити на кілька областей:

  • У блоці 1 представлено список співробітників підприємства з інформацією про їхні посади та ставки оплати праці. За замовчуванням відображаються дані за всіма співробітниками. Для відбору даних щодо співробітників певних посад або конкретних співробітників відкрийте список Фільтр співробітників і видаліть непотрібні галочки.
         Якщо двічі клацнути мишею по рядку з ім'ям користувача, то відкриється його картка. Того ж самого можна домогтися, вибравши команду контекстного меню Картка співробітника. За допомогою пунктів Транзакції за рахунком, за період і Персональний звіт, за період можуть бути відкриті Звіт за поточними розрахунками зі співробітником і його Персональний звіт.
  • Блок 2 - розклад роботи. До поточного дня (за минулі дні) показано фактичні дані щодо явок, а починаючи з сьогоднішнього дня розклад можна планувати.
         Редагування і додавання змін виконується так само, як і під час налаштування розкладу). Для цього у вікні планувальника виберіть відповідний осередок розкладу і потрібний пункт контекстного меню: Редагувати зміну, Додати зміну або Додати типову зміну.
  • Блок 3 - виручка і фонд заробітної плати. До поточного дня (за минулі дні) показуються фактичні дані, а починаючи з поточної дати відображаються прогнозовані показники.
  • Блок 4 - підсумкові показники сум виручки і витрат на заробітну плату, планований бюджет і показники відхилення від плану. Бюджетні суми автоматично підставляються з бюджету на поточний рік.

     Ви можете задавати плановану виручку на кожен день аналізованого періоду (місяць або тиждень), планувати витрати на персонал, змінюючи розклад співробітників, порівнювати бюджетні показники з планованими. Для цього:

  1. Виберіть запланований період
  2. У колонці Бюджет (у блоці 4) показано суми з бюджету на поточний рік.
    • У рядку Виручка наростаючим підсумком (рахується з початку місяця) - планована сума виручки за місяць.
    • У рядку ФЗП наростаючим підсумком - плановані витрати на заробітну плату.
    • У рядку ФЗП наростаючим підсумком, % - плановані витрати на заробітну плату у відсотковому відношенні до виручки.
  3. У полі Касова виручка за день (блок 3) задайте плановану суму виручки за кожен день планованого періоду. За необхідності можна також зазначити розмір планованих відрахувань.
  4. Заплануйте витрати на персонал. Для цього задайте розклад роботи співробітників.
    Заплановані витрати на кожного співробітника за день визначаються його ставкою оплати, тривалістю зміни (з урахуванням неоплачуваного часу) і поправочним коефіцієнтом. Під час планування витрат на зарплату вважається, що призначена зміна буде відпрацьована повністю, без штрафів і премій.
  5. У колонці Разом за період (блок 4) відобразяться плановані показники за обраний період:
    • Виручка за день - планова виручка за період.
    • ФЗП - плановані витрати на персонал за період.
    • ФЗП, % - плановані витрати на персонал у відсотковому відношенні до виручки.
    • Виручка наростаючим підсумком - планована виручка за місяць.
    • ФЗП наростаючим підсумком - плановані витрати на персонал за місяць.
    • ФЗП наростаючим підсумком, % - планований відсоток за місяць.
  6. У колонці Відхилення від бюджету відобразиться різниця між бюджетними та планованими показниками. Звести до мінімуму відхилення від бюджетних показників ви можете завдяки регулюванню планованих витрат на персонал (наприклад, зменшивши кількість працівників у певні дні або тривалість змін у розкладі) і величини планованої виручки за день.

     Суму прогнозованої виручки за день надалі буде замінено на фактичну суму, а замість календарних днів розкладу відображатимуться відповідні облікові дні.